Początek
Spotkałyśmy się jako dzieci w wyjątkowej pracowni plastycznej. To tam na dobre rozpoczęła się nasza przygoda ze sztuką. Zdobywałyśmy wiele wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Od tamtej pory sztuka towarzyszy nam każdego dnia i inspiruje do działania, a praca z dziećmi okazała się naszą największą pasją. Każda z nas realizowała swoje marzenia tworząc: Sztuczki – Warsztaty dla dzieci (Magda Biedrończyk), Nido – Centrum Kreatywnego Rozwoju (Aga Blazy) oraz Super Fundację (Agnieszka Lubina).

Nieprzypadkowe spotkanie po latach okazało się początkiem wspólnych działań. Tak oto narodził się pomysł stworzenia Fundacji Nido.

Co

Mamy jeden cel – by sztuka była na wyciągnięcie ręki oraz wspólne autorytety (W. Sherborne, E.E. Gordon, M. Montessori, B. Munari i wielu wielu innych artystów i edukatorów). Nie ograniczamy się do jednej dziedziny sztuki, swobodnie wykorzystujemy elementy różnych sztuk wizualnych, literatury i muzyki.

Gdzie

Spotkać nas można w placówkach kulturalno – oświatowych (publicznych i prywatnych) oraz w przestrzeni miejskiej. Jesteśmy otwarci na współpracę i nowe wyzwania. Najchętniej działamy jednak w otwartej przestrzeni, fascynują nas projekty społeczne realizowane na terenach miejskich i wiejskich.

Dla kogo

Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, po to by umożliwić im kontakt z kulturą, podnieść poziom świadomości i wrażliwości artystycznej, prowokować kreatywność i motywować do samodzielnej twórczości.